Tulokset

A18-sarja

1.
Aleksi Merras, Helsinki  
(Suomen Harmonikkaliiton matkastipendi Coupe Mondiale kilpailuun)

2.
Jaakko Jukonen, Helsinki

3.
Viljami Morander, Somerniemi

4.
Marjo Korpela, Salo
Urho Soininen, Kotka
Denis Laittila, Liperi

A-sarja

1.
Kalle Makkonen, Jyväskylä
Iida Paakala, Kouvola

2.
Nita Linna, Huutomäki
Linda Ullgrén, Kontiolahti

3.
Onni Aaltokallio, Lappeenranta
Leevi Kaarlaakso, Lohja
Näpsä Lehtinen, Hämeenlinna
Anneli Saari, Hämeenlinna

4.
Aino Huovinen, Vihti
Saana Kastelli, Pyhäjoki
Paju Uutela, Helsinki

5.
Emilia Ojanen, Espoo
Elsa Paakkinen, Espoo
Eino Silander, Salo 

Erityismaininnat

1. sijalla olleet Kalle Makkonen ja Iida Paakala saivat nuotin Veli Kujala: Shimmar of the North -konserttoon.

Parhaat pakolliset saivat Veli Kujalan CD:n. He olivat
- Nita Linna (IV osa Dolomite)
- Näpsä Lehtinen (I osa Aquamarine)
- Saana Kastelli (III osa Chrystal Cut)
- Leevi Kaarlakso sai erikoispalkinnon erinomaisesta kehittymisestä
- Linda Ullgren sai erikoispalkinnon kokonaisohjelmiston vankasta hallinnasta
- Stipendit Seiliin meni Kalle Makkoselle, Iida Paakalalle, Linda Ullgrenille ja Nita Linnalle.

B-sarja

I
Johannes Koivisto, Kokkola

II
Aleksanteri Avdouevski, Espoo
Ville Vehkalahti, Pori

III
Helmi Hyrske, Vihti
Sameli Lehtoranta, Espoo
Anna Tukkimies, Vihti

IV
Leo Gumpinger, Espoo
Viljo Ignatius, Helsinki
Hertta Lukkari, Liperi

V
Max Cohen, Hollola
Veera Eronen, Helsinki
Aaro Halminen, Espoo
Iines Isomäki, Espoo
Lotta Kinanen, Espoo
Ella Kumpula, Espoo
Juho Toivola, Kangasala

VI
Veera Ainassaari, Nivala
Helmiina Aitto-oja, Nivala
Lenja Kieninger, Helsinki
Anja Lukasczyk, Helsinki
Maija Meriläinen, Kuusamo
Saaga Rajasalo, Liperi
Lotta Toikkanen, Vantaa

Erityismaininnat

Valssitaituri = Ella Kumpula
Soittaja, jolta löytyi paljon tulkintatahtoa = Leo Gumpinger
Virtuoosinen estraditaito = Ville Vehkalahti
Paras pakollinen = Johannes Koivisto
Hieno barokkikappaleen tulkinta = Aleksanteri Avdouevski
Hyvä sarjamuotoisen kappaleen kokonaishallinta = Helmi Hyrske
Kappaleiden eri karaktäärien hieno esilletuonti = Anna Tukkimies
Hieno Salmenhaaran Allegretton tulkinta = Sameli Lehtoranta

C-sarja

1.
Ben Cobb, Espoo
Anni Saksman, Savonlinna
Eelis Vuorela, Lappeenranta

2.
Pihla Kuiri, Lappeenranta

3.
Aino Jäätteenmäki, Lapua
Tuure Pakkala, Veteli
Daniel Ullgrén, Kontiolahti

4.
Inka Eskola, Kerava
Ava Laukkanen, Tampere
Pinja Malin, Karkkila
Peetu Pyyny, Kuopio

5.
Daniel Bova, Vantaa
Ilmari Kauhanen, Tampere
Eila Silander, Salo
Sara Siltala, Nivala
Niilo Uusimäki, Sipoo

6.
Aliisa Aitto-oja, Nivala
Milla Hakala, Vihti
Elias Hinkka, Espoo
Jooa Koskinen, Valkeakoski
Lotta Miilumäki, Karkkila
Mila Pannula, Vantaa
Joona Pelin, Helsinki
Emma Rajasalo, Liperi

Erityismaininnat

Ava Laukkanen - upea oma sävellys
Anni Saksman - monipuolisen ohjelman suvereeni hallinta
Inka Eskola - Kummituksen ilmeikäs esitys
Pihla Kuiri - virtuoosinen Enkelten lento
Ben Cobb - erinomainen barokkikappaleen esitys
Eelis Vuorela - tunnelmallinen Aaveratsastajat
Aino Jäätteenmäki - hieno Housutango
Niilo Uusimäki - mallikas soittoasento
Lotta Miilumäki - vahva tunnelmointi
Pinja Malin - kuuntelevaa soittoa
Eila Silander - selkeä Kontio

D-sarja

1.
Leo Kivisaari, Espoo
Alma Kuorttinen, Lappeenranta

2.
Enni Hölkki, Lappeenranta
Saima Kairimo, Vääksy
Konsta Sirkiä, Kerava

3.
Henna Koivula, Tampere
Asmus Loponen, Helsinki
Victor Mikkonen, Helsinki
Sofia Sankari, Vihti

4.
Sini Ferm, Karkkila
Vilma Hakala, Vihti
Oliveri Kaipainen, Kokkola
Rosa Kauhanen, Tampere
Viivi Kylmäkorpi, Karkkila
Pirkko Lukkari, Liperi
Kevin Niittyviita, Hollola
Alise Pesu, Tampere
Ruben Poulter, Vihti
Lilja Sammallahti, Espoo
Leevi Salmela, Tampere
Iiris Torvalds, Helsinki

5.
Kasperi Aho, Lapua
Lauri Ala-Huikku, Ojakkala
Alvar Alatalo, Helsinki
Petra Aunimo, Espoo
Juho Erkkilä, Lapua
Seela Huttunen, Espoo
Onni Kallio, Espoo
Luna Kuusiluoma, Helsinki
Viivi Lemmetti, Karkkila
Netta Lukander, Espoo
Saana Malin, Karkkila
Linnea Myllykangas, Kälviä
Aarni Paavola, Helsinki
Venla Pirttimaa, Espoo
Elli Välttilä, Somero

Erityismaininnat

Kevin Niittyviita: Lavasäteilystä
Leevi Salmela: Taitavasta sekä B.B.n että S.B.n soitosta
Oliveri Kaipainen: Omantasoisen ohjelman hallinnasta
Saima Kairimo: Rytmikkäästä soitosta
Alise Pesu: Melodiabasso-ohjelmiston hienosta esityksestä
Konsta Sirkiä: Hienosta tulkitsemisesta
Alma Kuorttinen: Dynamiikka- ja tunnelmaerojen toteuttamisesta
Enni Hölkki: Soittoasennosta
Juho Erkkilä: Omasta sävellyksestä
Lilja Sammallahti: Hyvä Tuusulan polkan muunnelman esityksestä
Sofia Sankari: Monipuolisen ohjelman hallinnasta
Rosa Kauhanen: Hienosta Bertta haaveilee-kappaleen esityksestä
Henna Koivula: Hienosta Telefooni-kappaleiden esityksestä
Asmus Loponen: Komeasta ja rytmikkäästä soitosta
Leo Kivisaari: Monipuolisesta osaamisesta

E-sarja

(soittajat esiintymisjärjestyksessä) 

1.
Niilo Otava Butters, Helsinki
1. palkinto todella hienosta Kalinkan esityksestä
Vilma Känsäkangas, Kokkola
1. palkinto kivasta ja kekseliäästä omasta sävellyksestä
Tara Pihlavisto, Karkkila
1. palkinto siitä, kuinka hienostit soitit aivan silmiemme eteen eri tyyleillä loikkivia pupuja
Miina Ahola, Kinnula
1. palkinto rohkealle valssitaiturille
Elmo Loskin, Vihti
1. palkinto hienoista palkeenkäännöistä
Joel Koivisto, Kokkola
1. palkinto valloittavalle ja reippaalle esiintyjälle
Elina Lång, Vihti
1. palkinto harkitusta ja keskittyneestä esityksestä
Olli Pakkala, Espoo
1. palkinto hienosta rytmikkäästä sisääntulomarssista
Jousia Peltola, Tampere
1. palkinto kauniista Päivänsäde ja menninkäinen -laulusta
Valtteri Laittila, Liperi
1. palkinto hyvin harjoitellusta ohjelmasta ja hienosta Aurinkolaulusta
Alfons Pesu, Tampere
1. palkinto svengaavasta ja rytmisesti tarkasta Kantarellirallin esityksestä
Elli Harjuniemi, Sastamala
1. palkinto reippaasta polkan soitosta